Pro Animals Finland ry
Donate
Pro Animals Finland


tayte.png
Find us
challenge.jpg

rescuedona.jpg

rescuerona2.jpg


 

Home arrow News arrow KoiraPiknikki 13.6 Kaisaniemen puistossa Helsingissä
KoiraPiknikki 13.6 Kaisaniemen puistossa Helsingissä

KoiraPiknikki kokoaa koirat kavereineen Kaisaniemen puistoon Helsinkiin 13.06.2010 klo 12.00  

Koirat ja koiranystävät kokoontuvat sunnuntaina 13.6. klo 12–15 viimevuotiseen tapaan piknikille Helsingin Kaisaniemen puistoon. KoiraPiknikin tarkoituksena on tarjota koirille omistajineen ja ystävineen mahdollisuus nauttia piknikki-lounasta keskellä Helsinkiä kauniin puiston siimeksessä.

Tarjolla on myös makkarakilpailua, koulutusvinkkejä sekä mahdollisuus ostaa tuotteita ja arpoja. PAFi-tiimiläiset sekä Rakel Liekki kertovat Romanian kulkukoira- ja eläinsuojelutilanteesta sekä Pro Animals Finland – PAFi ry:n tekemästä yhteistyöstä romanialaisen eläinsuojeluyhdistyksen kanssa.

Koirapiknikillä ovat mukana myös Rakkaat Haukut, Etelä-Suomen Seropit ry sekä Suomen Eläintenkouluttajat ry.

Kaikki koiranystävät ovat tervetulleita KoiraPiknikille tutustumaan toimintaamme. Ota mukaan piknikkikori täynnä ihania herkkuja niin itsellesi, ystävillesi kuin koirallesikin!

Koirapiknikki on tänä kesänä jo toinen romanialaisten koirien hyväksi järjestettävä tapahtuma. Jumbon ja Ristikon Faunattarien viime sunnuntaina Helsingin Konalassa järjestämä hyväntekeväisyys- match show oli menestys: osanottajia oli lähes sataviisikymmentä.

Match show’n yhteydessä Jumbon ja Ristikon Faunattaret sekä Vaasan Eläinkeskus lahjoittivat PAFin tukemalle Tg-Jiun koiratarhalle laadukkaan trimmerin, jonka toimittaa perille 9.6. tarhalle tutustumismatkalle lähtevä Jenni Nielikäinen.

Lisätietoja:

Pro Animals Finland ry
www.pafiry.net

Puheenjohtaja Kiia Vasko
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it


Pro Animals Finland - PAFi ry on syksyllä 2005 perustettu suomalainen yhdistys, joka auttaa keskitetysti yhtä tahoa kerrallaan edistämään kestävään kehitykseen pohjautuvaa eläinsuojelua, tukee kulloisenkin yhteistyötahon mahdollisesti ylläpitämiä eläinsuojia ja kannustaa ihmisiä ottamaan vastuuta lemmikeistään sekä kodittomaksi jääneistä ja kaltoin kohdelluista eläimistä. Yhdistys ei välitä Suomeen kodittomia koiria tai kissoja muista maista, vaan auttaa niitä paikallisesti.

 

     Uuden tarhan hanke
      New shelter project 
 

      Tarve/needed 40.000€ 
         (2. vaihe/2nd part)

 
    karpela.png

     annaelama.gif

  haaste_bibi.jpg

  annaelamalleevaat_pikku.jpg

  ekorttipainike_hepat pieni 2.jpg

 rakel_juhahelminenkuva.jpg